Zase nová Iveta

Autor: Kajo Wild | 24.1.2011 o 0:11 | (upravené 13.6.2011 o 20:47) Karma článku: 4,81 | Prečítané:  1444x

Česká speváčka Iveta Bartošová hrdo ohlasuje svoj návrat na výslnie a koncertné pódiá. Hovorí o sebe ako o novej žene, novej Ivete plnej  pozitívnej energie, elánu a pohody. Koľkokrát sme to už ale počuli? Zdá sa však , že v jej prípade nie je  návratov nikdy dosť, zvlášť tých nevydarených.

Od roku 1983 je Iveta Bartošová populárnou speváčkou stredného prúdu. Svoj vrchol dosiahla na konci 90 rokov keď sa v rokoch 1986, 1990 a 1991 stala zlatým slávikom v kategórii speváčok. Citlivo a jemne  pôsobiaca speváčka si získala tisíce fanúšikov nielen svojím spevom ale aj krehkým miestami éterickým výzorom. Kalendár pracovných povinností mala plný a žala jeden úspech za druhým.

V polovici 90 rokov jej hviezda pomaly hasla. Nepodarilo sa jej výrazne zaujať žiadnym singlom. Možno práve preto sa rozhodla usadiť a  porodila syna Artura Šteidla. Po krátkej materskej dovolenke obnovila svoju kariéru muzikálovej speváčky a zažiarila vo viacerých úspešných projektoch, ktoré ju vrátili na vrchol (1997 Dracula, 1998 Mrázik,  2000 Pomáda, 2000 Gróf Monte Cristo, 2003 Johanka z Arku, 2004 Miss Saigon, 2005 Les Miserables), kam vtedy právom patrila.

Pracovné nasadenie bolo vskutku vysoké a Iveta nemala v pláne spomaliť, skôr naopak. Nasledovali dva úspešné albumy (1998 Ve jménu lásky, 1999 Bílý kámen) a veľké turné Deník Ivety.

Na Ivete začalo badať známky stresu a prepracovania no jej kariéry sa to vtedy viditeľne nedotklo. Nasledovali ďalšie úspešne hudobné albumy (2002 Hej pane DJ, 2003 Dráhy hvězd - All Star Disco) Postupne sa však začalo čoraz viac hovoriť o tom, že Iveta prestáva zvládať pracovné povinnosti, je labilná, trpí depresiami a nespavosťou, nedodržuje termíny a schôdzky. Pracovných ponúk ubúdalo a speváčka začínala byť označovaná za neschopnú a nespoľahlivú. V tomto komplikovanom období vydáva vianočný album a album najväčších hitov (2005  Vánoční Iveta, 2006 Scházíš mi...), no jej popularita prudko klesá.

Čoraz viac na verejnosť prenikajú nelichotivé informácie o zlom psychickom stave speváčky a jej značných finančných problémoch. Zlom prichádza v roku 2006 keď sama speváčka ohlásila  tvorivú pauzu, ktorá mala trvať len  pár mesiacov. Iveta sa v tomto období o seba prestala úplne starať. Výrazne pribrala a takmer sa neukazovala na verejnosti. Médiami sa šírili správy o finančných problémoch speváčky, o jej závislosti na alkohole a antidepresívach, pokuse o sebevraždu.

Ďalšie udalosti jej života sú chronicky známe: odchod na liečenie, boj o syna, rýchla svadba a početné rozchody s Jiřím Pomeje, ktoré vyustili do rozvodu minulý rok. Viac ako práci sa Iveta pod vplyvom manžela venovala bulváru, prepieraniu osobného života a sporom s manželom a to všetko v snahe vzkriesiť svoju kariéru a úspech.  Čím viac sa snažila dokázať že je zase späť a schopná pracovať, tým viac klesala na dno. Mnohé vystúpenia, ktoré mala v roku 2007 naplánované na poslednú chvíľu zrušila. Kolegovia, priatelia i verejnosť sa nestačili diviť radikálnej zmene jej osobnosti. Z krehkej a citlivej speváčky sa stala po sláve bažiaca kráľovná bulváru neschopná dostáť svojím záväzkom.

V roku 2008 sa Iveta opäť  pokúšala vrátiť na scénu a vydala výber svojich hitov Jsem   zpátky, ktorý propagovala aj na úspešnom turné. Ivetin život bol ako na husienkovej dráhe. Už keď sa zdalo, že chytila ďalší dych opäť sklamala. Po úspechu v súťaži Let´s dance dostala ponuku na muzikál Děti ráje, ktorý ale na poslednú chvíľu odriekla kvôli zdravotným problémom. S manželom, ktorý sa stal jej manažérom, šírili správy o tom, že sa ju snažia kolegovia podraziť a média a aj ľudia z brandže zdiskreditovať.

Po mnohých škandáloch sa Iveta rozhodla opäť stiahnuť do úzadia a dať si do poriadku svoj život. Začala cvičiť, schudla, brala hodiny bojových umení a pripravovala návrat na scénu. V roku 2010 podala žiadosť o rozvod a následne ju stiahla, no nakoniec rozvod dotiahla dokonca a opäť, ako mnohokrát predtým, začala žiť nový život. TV Prima jej ponúkla účasť v kuchárskej reality show Kapor na torte / Čápi s mákem, kde Iveta dostala príležitosť zažiariť a ukázať sa po rokoch v pozitívnom svetle. Opuchnutá, labilná a precitlivená Iveta svojím vystupovaním vzbudzovala zmiešané pocity až ľútosť. Dokonca aj Nora Mojsejová známa tým, že si nedáva servítku pred ústa sa odmietla k jej osobe vyjadrovať s tým, že každému musí byť jasné, že Iveta má dosť problémov sama so sebou a alkoholom a netreba jej pridávať ďalšie.

Ako sa zdá rok 2010 ale predsa len znamená aspoň malý pokrok v speváčkinom živote. Podarilo sa jej zbaviť sa exmanžela, výrazne schudla, vydala nový album (2010 Děkuju Vám, Andělové) a koniec roka strávila na úspešnom turné. Treba len dúfať že jej elán vydrží aj v novom roku a bude pre speváčku ešte úspešnejší ako ten minulý.

Článok bol publikovaný dňa 15.06.2011 na www.zaujímavosti.net

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trebišov, mesto syfilisu. Už osem rokov sa mu nedarí nad chorobou zvíťaziť

Syfilis šíria nezriedka detské prostitútky, ktoré majú len osem rokov. Za sexuálne služby si pýtajú iba päť eur.

KOMENTÁRE

Urazili ste môjho priateľa, pán premiér

Viem, nemenovali ste ho. Ale označili ste ho jeho náboženským vyznaním.


Už ste čítali?